KONST / Litografier / Litografi 15052047
*
nr 1505 2047
Carl Fredrik Reuterswärd
(1934-2016), Sverige
Litografi, Signerad, numrerad 29/30. Bildmått: 123x243 cm, yttermått inklusive ram: 147x270 cm
Carl Fredrik Reuterswärd, född 1934 i Stockholm, svensk målare, tecknare och grafiker med mera, död 2016.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 28 november 2022
kl 18:01:47
- Konstnär/Designer
Carl Fredrik Reuterswärd
Carl Fredrik Reuterswärd, född 1934 i Stockholm, svensk målare, tecknare och grafiker med mera, död 2016.
Läs mer om Carl Fredrik Reuterswärd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5099 Blyerts
Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:39
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28
-
5304 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Föräldrar med..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:54
*
Carl Fredrik Reuterswärd
Carl Fredrik Reuterswärd, född 1934 i Stockholm, svensk målare, tecknare och grafiker med mera, död 2016.
Läs mer om Carl Fredrik Reuterswärd
nr 1505 2047
Carl Fredrik Reuterswärd
(1934-2016), Sverige
Litografi, Signerad, numrerad 29/30. Bildmått: 123x243 cm, yttermått inklusive ram: 147x270 cm
Carl Fredrik Reuterswärd, född 1934 i Stockholm, svensk målare, tecknare och grafiker med mera, död 2016.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 28 november 2022 |
- Konstnär/Designer
Carl Fredrik Reuterswärd
Carl Fredrik Reuterswärd, född 1934 i Stockholm, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker med mera, död 2016.Läs mer om Carl Fredrik Reuterswärd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5099 Blyerts
Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:39 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28 -
5304 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Föräldrar med..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:54